Czym wyróżniają się meble w stylu prowansalskim?

Czym wyróżniają się meble w stylu prowansalskim?

Meble w stylu prowansalskim, które są dziś tak popularne, są uważane za część rustykalnego kierunku projektowania. Wyróżnia się celową prostotą, komfortem domu, praktycznością i wyjątkową nastrojowością. Jednak Prowansja nie jest pozbawiona romantycznych wydźwięków. Jest wypełniona uroczymi dodatkami delikatnymi detalami, przewiewnymi tkaninami i eleganckim wystrojem.

Ten styl to romantyczność i lekkość, obecność wielu różnych elementów dekoracyjnych, jasnych kolorów ścian i dekoracji podłogi. Ten styl jest idealny dla domu wiejskiego i mieszkania w mieście, ponieważ dzięki niemu można nawet stworzyć komfortową atmosferę w małych pomieszczeniach.

Czym wyróżniają się meble w stylu prowansalskim?

Kiedy dekoracja wnętrz w stylu prowansalskim jest w pełni ukończona, aby kompetentnie uzupełnić pomysł, konieczne jest prawidłowe określenie wyboru wszystkich elementów wnętrza. Jeśli chodzi meble takie jak: szafki, stoły, krzesła, stolik, w tym przypadku, należy dać pierwszeństwo przedmiotom wykonanym z drewna z dużą liczbą rzeźbionych szczegółów.

W stylu prowansalskim meble powinny wyglądać tak, jakby miały już kilkanaście lat. Aby osiągnąć ten efekt, nowe meble są malowane optymalnie pasującym kolorem farby i są miejscowo pokrywane zarysowaniami, dzięki czemu wygląda jak antyki. Meble wypełnia legendarny francuski urok, wyrafinowanie, organicznie łączy się z prowincjonalnym smakiem. Jasne kolory nadają wnętrzu lekkości, a zakrzywione linie i zmysłowe formy zanurzają mieszkańców w romantycznej atmosferze średniowiecznej Francji.

Dlatego właśnie pojawia się pragnienie zakupu mebli do sypialni w stylu prowansalskim, a następnie mieszkańcy pragną zaaranżować w tym kierunku także kuchnię lub salon. Eleganckie wytłoczone kredensy i toaletki, mocno stojące na ozdobnych nogach, a także krzesła z rzeźbionymi plecami i miękkimi łóżkami, bogato zawinięte w oryginalne tkaniny, przyczyniają się do uroku buduaru francuskiej wsi i świeżego aromatu lawendowych pól. Meble do sypialni zachowane w tym niezwykłym stylu pozwalają rodzić się słodkim snom i osiąganiu pełnego relaksu.

Tradycyjna jasna paleta jest szczególnie istotna w salonie w tym stylu. Meble tapicerowane w tej sytuacji nie tworzą efektu ułożenia, pomimo bogatego wystroju poduszek, karniszy, obrusów i narzut. Meble w stylu prowansalskim, które są postarzone i ozdobione motywami roślinnymi, również nawiązują do zasady rustykalnej elegancji.

Prowansalski styl wyróżniają niezwykłe meble tapicerowane. Te elementy wnętrza sprawiają, że otoczenie wygląda na wygodne uzupełniając podstawowy pomysł na projekt. Krzesło w stylu prowansalskim wygląda po prostu luksusowo. Mebel ten ma jasne kolory, regularne formy i stosunkowo niewielkie gabaryty, dzięki czemu idealnie nadaje się do pomieszczeń o dowolnej powierzchni.

Fotele w pokoju w stylu prowansalskim niekoniecznie są instalowane w centralnej jego części, aby stworzyć strefę rekreacyjną. Mogą być umieszczone w różnych kątach, w pobliżu okna lub kominka. Ponadto kilka krzeseł różnych modeli jest często używanych w tym samym pomieszczeniu, co pozwala idealnie przekazać główną ideę stylu prowansalskiego i dodać wyjątkowej oryginalności do wnętrza.

Rozwiązania kolorystyczne w kolekcji mebli prowansalskich

Większość mebli w stylu prowansalskim tworzona jest w tradycyjnych jasnych kolorach: białym, mlecznym, kość słoniowa. Jednak osoby spragnione bardziej żywych kolorów we wnętrzu, mogą zdecydować się na niezwykłe wariacje w kolorze czarnym, oliwkowym, piaskowym, turkusowym i niebieskim. W sklepach meblowych można zamówić meble w różnorodnych barwach, stylach, formach.

Zastanawiając się, czym można wyróżnić meble w stylu prowansalskim, trzeba wskazać na możliwość zainstalowania w swoim mieszkaniu mebli z niezwykłym efektem starzenia drewna od lekkiego, ledwo zauważalnego, do oczywistego, prawie antycznego. Ekskluzywnego wyglądu nadadzą wnętrzu w prowansalskim stylu meble z malarstwem, jest to naprawdę wyjątkowe i niepowtarzalne, ponieważ czasami rysunek jest ręcznie nakładany przez artystów.

Więcej informacji

Zobacz, co znajdziesz w katalogu z oświetleniem na https://www.sklepzlampami.pl – oświetlenie do wszystkich pomieszczeń

 

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *