Jak sprawdzić dewelopera?

Jakie aspekty trzeba koniecznie wziąć pod uwagę decydując się na dewelopera? Aktualnie nie brakuje osób, które mają zamiar niedługo zdecydować się na zakup domu lub mieszkania. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że koszty są naprawdę bardzo duże. Często ludzie ryzykują oszczędności całego życia oraz wysoko oprocentowane kredyty hipoteczne. Warto zatem od podszewki sprawdzić dewelopera, aby postawić na prawdziwego specjalistę, który będzie całkowicie uczciwy. Jak to zrobić?

Obecność na rynku

Najlepiej decydować się na podmioty, które mają stosunkowo długą obecność na rynku. Doświadczenie w tym temacie jest bowiem na wagę złota, chyba każdy zgodzi się z tak postawionym stwierdzeniem. Gdzie można zweryfikować tego typu informacje? Na przykład na internecie. Dobry deweloper nierzadko posiada w dzisiejszych czasach swoją stronę internetową. Można tam znaleźć fakt, od kiedy działa na rynku. Jeśli jest to długi okres, to fachowcy z tej branży po prostu się tym chwalą, bo wiedzą, że jest to ważna zaleta. Ewentualnie można wejść na łatwo dostępne dla każdego rejestry. Są one dodatkowo darmowe. Można tam sprawdzić, jaka jest data rozpoczęcia działania konkretnej działalności. Nie da się ukryć, że dla wszystkich istotne muszą być również poprzednie inwestycje. Warto zweryfikować, jak dużo dany deweloper wybudował nieruchomości w ostatnich latach. Kluczowe jest również to, czy wywiązywał się ze swoich terminów. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które na przykład wpłacają zaliczkę na mieszkania będące w fazie budowania.

Opinie mieszkańców

Jeśli znajdziecie poprzednie inwestycje danego dewelopera, to od razu możecie również zweryfikować, jak dany podmiot jest oceniany. Przeważnie nowe nieruchomości są bardzo mocno reklamowane. Nie jest to jednak nic dziwnego. Fachowcy zainwestowali swoje pieniądze i teraz chcą je nie tylko odzyskać, ale także bardzo dużo zarobić. Są niestety na naszym rynku podmioty, które na przykład oszczędzają na komponentach. Ludzie szybko przekonują się, że na przykład zastosowane materiały nie są optymalnej jakości. Warto zatem dowiedzieć się, jakie są wrażenia ludzi, którzy skorzystali z nieruchomości od konkretnego dewelopera. Takie informacje można znaleźć na przykład na forach internetowych, ale nie tylko. Wydaje nam się, że dobrą drogą postępowania będzie również odwiedzenie miejsca takiej inwestycji. Będziecie mogli wtedy naocznie sprawdzić, jak wyglądają dane budynki. Przekonacie się, czy jest daleko do centrum, do Waszej pracy, szkoły dziecka, terenów zielonych itp. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby osobiście porozmawiać z mieszkańcami, którzy zdecydowali się na inwestycje w nieruchomości od konkretnego dewelopera. Pamiętajcie bowiem, że opinie na forach internetowych mogą być czasami wygłaszane przez nie do końca uczciwe osoby. Niektóre firmy zlecają bowiem wykonanie marketingu szeptanego, aby recenzje na temat ich działalności były po prostu o wiele lepsze. Sprawdźcie też, czy deweloper nie ma żadnych kłopotów finansowych w tym momencie.

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *