Jakie są obecne trendy w projektowaniu domów?

Jakie są obecne trendy w projektowaniu domów?

Obecnie opłacalna jest budowa domów, które są praktyczne i funkcjonalne. Cenione są proste rozwiązania, które maja przełożenie na rozsądną, niewygórowaną cenę. Wiele osób poszukuje domów do 150 m2. Ponieważ nie każdego stać na luksusowe, duże powierzchnie, wielu kupców większa uwagę zwraca na rozkład pomieszczeń oraz walory estetyczne danej nieruchomości. Poszukiwane domy niekoniecznie muszą być wielometrażowe, ale powinny być modne i ładne.

Dom piętrowy czy parterowy?

Od kilku lat można zauważyć trend powracania do domów dwukondygnacyjnych. W zapomnienie odeszły już domy posiadające nudne, kwadratowe bryły. Szare, duże kostki bez uroku nie znajdują już z reguły chętnych kupców. Teraz zdecydowanie częściej spotkamy się z ciekawymi bryłami, które posiadają niebanalną elewację, nowoczesny oraz funkcjonalny układ pomieszczeń. Tradycyjne domy znudziły się, a ludzie marzą z reguły o ciekawym, niebanalnym budownictwie, które wyróżnia się ładną elewacją.

Dodatkowe miejsce garażowe

Coraz częściej spotykamy się z opcją garażu na dwa miejsca postojowe. Jest to spowodowane tym, ze wiele osób decyduje się na zamieszkanie poza miastem. Z jednej strony jest to ucieczka od miejskiego tłumu, a z drugiej wybór tańszego rozwiązania. Tak czy inaczej często rodziny oddalają się od środków zbiorowej komunikacji i tym samym muszą posiadać przynajmniej dwa auta. Dlatego podwójny garaż jest często nie tylko dodatkowym plusem, ale i standardem w poszukiwaniu domu dla rodziny.

Dodatkowy pokój na parterze

Dodatkowym udogodnieniem w domach jest pokój, który znajduje się na dole domu. Najczęściej służy on jako pomieszczenie dla gości, starszej osoby lub jako gabinet. To bardzo przydatne rozwiązanie i coraz częściej spotykamy je w nowoczesnym budownictwie. Kiedy rodzina przenosi się za miasto, często chce przyjąć gości i mieć możliwość ich przenocować. Nie trzeba robić dla nich miejsca w sypialniach znajdujących się na pietrze. Wiele osób, które muszą skupić się na pracy w domu, adaptują to pomieszczenie jako gabinet z biurkiem i komputerem.

Prostota, czyli mniej znaczy więcej

Wzorem stylu skandynawskiego coraz częściej dążymy do prostych, funkcjonalnych rozwiązań. Coraz więcej osób docenia domy o klasycznych kształtach i prostych układach. Umiar oraz powściągliwość możemy dostrzec nawet oglądając elewację w tradycyjnym budownictwie. Przez wiele lat wiele domow, które powstawało, posiadało kolorową, rzucającą się w oczy elewację. Dziś przeważa prostota, kolory bieli oraz szarości. Klasyczne odcienie często przełamuje się elementami drewna. Okładziny z drewna, klinkier czy kamień, które pokrywają elewacje są dobierane bardzo uważnie, z wyczuciem. Umiejętne dobranie dodatków oraz detali może zadecydować o wyglądzie całego budynku.

Nowoczesne domy to także duże okna oraz dostęp naturalnego światła. Duże przeszklenia, niestandardowa stolarka okienna, to trendy, które przyciągają inwestorów. Dzięki temu przestrzeń w pomieszczeniach jest dobrze oświetlona i jasna.

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *