Kominki – jak zamontować wkład?

Kominki – jak zamontować wkład?

Kominek stanowi idealne uzupełnienie przestrzeni w naszym domu. Delikatny płomień dobywający się z jego wnętrza, wprowadza niepowtarzalną atmosferę do wnętrza. Może stanowić miejsce rodzinnych spotkań przy książce lub filmowych seansach. Polecany jest każdemu, kto pragnie stworzyć wyjątkowe, wypełnione ciepłem miejsce.

Kominki do domu – który model wybrać

Decydując się na zakup kominka musimy zastanowić się nad tym, który z dostępnych na rynku modeli sprosta naszym wymaganiom. Do dyspozycji klientów pozostają klasyczne kominki na drewno oraz kominki elektryczne. W zależności od naszych potrzeb urządzenia możemy podzielić na bogato zdobione oraz minimalistyczne. Kominki doskonale sprawdzą się zarówno w klasycznych domach jak i chłodnych, modernistycznych wnętrzach.

Tylko od nas zależy, który z nich wybierzemy. Do spalania drewna potrzebna jest znaczna ilość powietrza. Właśnie dlatego wielkość kominka powinna odpowiadać 1:60 do 1:70 powierzchni mieszkania. W przeciwnym wypadku mogą wystąpić problemy z prawidłowym funkcjonowaniem w pomieszczeniu.

Kominki – jak zamontować wkład?

Obudowę kominka możemy wykonać z dowolnych niepalnych materiałów. Naszą pracę powinniśmy rozpocząć od wymurowania podstawy orz osadzenia wkładu kominkowego. Na tym etapie musimy pamiętać o masie, która jest w stanie udźwignąć podłoga. Z tego względu miejsce kominka najlepiej zaplanować na etapie projektu. Następnie montujemy marmurowe płyty okalających wkład oraz podwójnych ognioodpornych płyt g-k. w pomieszczeniu, w którym pragniemy zainstalować kominek musi znajdować się wywiewna kratka wentylacyjna. Pamiętajmy, iż ważna jest dla nas moc normalna, a nie maksymalna. Moz normalna będzie nam towarzyszyć przez długi czas i to ona zapewnia nam ciepło.

Kominki – uwagi

Do kominka należy doprowadzić powietrze. Tylko to pozwoli na podtrzymanie procesu spalania. W szczelnym pomieszczeniu ogień w kominku nie będzie chciał się palić. Efektem niezupełnego spalania i kłopotem z wentylacją może być zatrucie się czadem. Aby uniknąć zagrożenia użytkownicy decydują się na zamontowanie specjalnego kanału, poprzez który do kominka zostanie doprowadzona odpowiednia ilość powietrza.

Kominki – zalety

Kominki stanowią idealny element dekoracyjny. Jego obudowę można kształtować w dowolny sposób, dzięki czemu dopasujemy go do każdego stylu. Na pięknej obudowie możemy umieścić zdjęcia oraz inne pamiątki rodzinne, dzięki czemu stanie się integralną częścią domu. Ponadto kominek stanowi alternatywę dla tradycyjnych grzejników. Wkłady kominkowe należą do najbardziej ekologicznych rozwiązań dostępnych na rynku. Decydując się na zakup kominka, który będzie stanowił główne źródło ciepła na piętrze, uniezależniamy się od zewnętrznych dostaw energii. Niestety poza zaletami kominek w domu posiada też wady. Ogień płonący w kominku należy podtrzymywać. W przypadku wyjazdu na kilka godzin lub dni, pomieszczenie, w którym się znajduje szybko się ochłodzi. W przypadku siarczystych mrozów, możemy odczuć efekt wypalenia drewna w kominku. W przypadku naszej nieobecności powinniśmy zaangażować kogoś, kto będzie dokładał materiał opałowy do jego wnętrza.

Więcej informacji

Chcesz kupić piec żeliwny? Bogaty asortyment znajdziesz na stronie SzalonyMax.pl – sprawdź więcej

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *