Sztuczki agentów nieruchomości

Sztuczki agentów nieruchomości

Niewątpliwie każdy sprzedający mieszkanie otrzymuje telefon od pośredników nieruchomości z propozycją współpracy. Większość osób podchodzi sceptycznie do takiej propozycji głównie ze względu na umowę prowizyjną oraz klauzule w niej zawarte. Biura nieruchomości stanowią wielką pomoc przy prezentacji mieszkania czy sporządzaniu dokumentów.

Pośrednicy obrotu nieruchomościami również wykazują się niezwykłą wiedzą, ale także sprytem, który często potrafią wykorzystać przeciwko swoim klientom. Jakie sztuczki stosują pośrednicy agencji obrotu nieruchomościami?

„Znalazłem klienta dla pana”

Doradcy do spraw nieruchomości najczęściej rozpoczynają pierwszą rozmowę z nami od słów „Dzień dobry, zgłosił się do nas klient, który jest chętny kupić Pana mieszkanie…”. Jednakże w rzeczywistości żadnego klienta nie ma, a pośrednikowi chodzi o podpisanie umowy oraz pozyskanie kolejnej nieruchomości w szeregi biura, dla którego pracuje.

„Przyjdę z klientem”

Często nawet niechętne osoby do podjęcia współpracy dają się skusić na podpisanie umowy z agencją, ponieważ wychodzą z założenia, że mimo tej kilkuprocentowej prowizji pozbędą się problemu. Wraz z agentem nieruchomości pojawia się rzekoma klientka lub klient zainteresowany mieszkaniem, ale ostatecznie się nie zdecyduje na zakup. W trakcie prezentacji możemy nic nie zauważyć, ale zazwyczaj takimi klientami są osoby bliskie agentom nieruchomości, ich przyjaciele czy znajomi.

„Powiększymy bazę odbiorców”

Agenci nieruchomości czarują nas nie tylko korzystnymi warunkami zawieranej umowy, ale także stawiają na marketing, który pomoże im sprzedać szybko mieszkanie. Czarują słowami na temat tego, iż umowa na wyłączność da nam o wiele więcej możliwości niż podpisywanie kilka innych z różnymi pośrednikami. Oprócz banerów czy umieszczania na branżowych portalach proponują także promocję w mediach społecznościowych. To również są absurdy tego biznesu, bowiem po podpisaniu umowy kompletnie nic się nie dzieje. Owszem, ogłoszenie zostaje umieszczone na portalu oraz po dłuższym czasie zostanie zawieszony baner, jednakże oferta zostaje schowana do szuflady. Nasz agent nieruchomości nie ma czasu na to, żeby zajmować się tylko i wyłącznie naszym mieszkaniem, ponieważ musi pozyskiwać kolejne.

„Nie można zrezygnować”

Agenci nieruchomości zazwyczaj twierdzą, że nie można odstąpić od zawartej z nimi umowy. Zasłaniają się przy tym licznymi klauzulami w umowie czy ustaleniami. Nie ma nic bardziej mylnego! Klient ma zawsze prawo do rezygnacji z usług agencji i jej pośrednictwa, a myślenie, że nie ma odwrotu jest mylne.

Musimy pamiętać o tym, że oprócz takich prostych sztuczek, agenci stosują także sztuczki negocjacyjne, a bardzo często również nacisk psychologiczny. Pamiętajmy, że pośrednicy do spraw obrotu nieruchomościami nie mają tego we krwi, a to agencje nieruchomości szkolą ich z tego zakresu i mówią, co oni mają robić i jak to robić, aby pozyskać kolejną ofertę dla biura. Panowie, a teraz także coraz częściej Panie wykonują to, co należy do grona powierzonych ich zadań w pracy.

Więcej informacji

Sprawdź https://pozyczpodzastaw.pl/ i pozyskaj więcej informacji o pożyczkach pod zastaw nieruchomości

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *