Warunki uzyskania pożyczki pod zastaw nieruchomości

Warunki uzyskania pożyczki pod zastaw nieruchomości

W obecnych czasach posiadając na własność nieruchomość problemy finansowe można rozwiązać szybko i bezpiecznie. Jeżeli uregulowanie pilnych należności lub dokonanie ważnego zakupu nie może czekać warto skorzystać z pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Takimi produktami dysponują instytucje finansowe proponujące swoim klientom szybkie uzyskanie funduszy, minimum formalności i spisanie aktu notarialnego u notariusza, w którym przenosi się własność domu, mieszkania, lokalu usługowego na wierzyciela (pożyczkodawcę) do czasu spłacenia zaciągniętej pożyczki.

Dla kogo przeznaczone są pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości przeznaczone są dla wszystkich właścicieli domów, mieszkań prywatnych lub lokali firmowych, które są ich własnością. Ponadto pożyczkobiorca musi być osobą pełnoletnią. Korzystanie z usług instytucji finansowych jest korzystne dla ludzi, którzy posiadają negatywną historię kredytową i mają zamkniętą drogę do kredytu bankowego. Pożyczkobiorca udzielający tego typu pożyczki nie sprawdza klienta w bazach takich jak: BIK, KRD itp. Dodatkową zaletą zaciągania zadłużenia w takiej firmie jest możliwość ubiegania się o pożyczkę osób bez zatrudnienia lub pracujących bez umowy o pracę. O pożyczkę pod zastaw nieruchomości mogą starać się osoby prywatne i właściciele firm.

Jakie warunki kredytowania proponuje instytucja finansowa?

Przeglądając na stronach internetowych ranking firm pożyczkowych można zauważyć rozbieżności w wysokości kwot, terminach pożyczek, odsetkach RRSO. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę pod zastaw nieruchomości warto zapoznać się z kilkoma ofertami instytucji finansowych, aby dopasować ją do swoich potrzeb i możliwości spłaty.

Wymaganiem wspólnym dla wszystkich pożyczkodawców jest posiadanie konta bankowego i telefonu komórkowego. Wniosek o pożyczkę można złożyć online, ale podpisanie aktu notarialnego odbywa się u notariusza. Pożyczki udzielane są od 30% wartości nieruchomości do 80% w zależności od pożyczkodawcy.

Pożyczka pod zastaw znajdują się w ofertach firm pożyczkowych, które również dają możliwość odroczenia spłaty odsetek i kapitału. Dodatkową formą wsparcia dla pożyczkobiorcy jest możliwość przeznaczenia pożyczki na spłatę komornika lub innych zaległości np. w urzędzie skarbowym lub ZUS.

Wymagania stawiane przez pożyczkodawców

We wniosku należy podać kwotę, którą chce się pożyczyć i jaki okres spłaty byłby najbardziej optymalny. Klient ubiegający się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości musi udokumentować posiadanie jej na własność, wysyłając online skan aktu notarialnego, wypisu z księgi wieczystej. Instytucja pożyczkowa po otrzymaniu wymaganej dokumentacji dokonuje analizy i weryfikacji tytułu prawnego do zastawu, dokonuje wyceny nieruchomości. Po zebraniu wszystkich informacji pożyczkodawca ocenia czy zastaw posiada wartość współmierną do żądanej kwoty pożyczki.

Po wykonaniu wszystkich procedur firma finansowa informuje klienta o podjętej decyzji. Jeżeli jest ona pozytywna a zazwyczaj tak właśnie jest, ustalane są wszystkie warunki umowy. W takim dokumencie pożyczkodawca podaje sposób spłaty zadłużenia, okres, w jakim ma to nastąpić, wysokość rat, oprocentowanie i koszty manipulacyjne.

Jeżeli klient zgadza się z treścią umowy, dochodzi do jej podpisania u notariusza. Wypłata następuje na konto bankowe klienta. Każdy pożyczkobiorca jest właścicielem zastawionej nieruchomości do czasu spłaty pożyczki. Jeżeli wywiąże się z warunków umowy, nieruchomość staje się znowu jego własnością. Do końca trwania umowy pożyczkodawca nie może zarządzać nieruchomością. W przypadku nie spłacenia zadłużenia przechodzi ona na własność wierzyciela, czyli firmy pożyczkowej.

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *