Zakup okien do domu

Zakup okien do domu

Jednym z ważniejszych etapów podczas budowy domu jednorodzinnego jest wybór i zakup stolarki otworowej. Osoby, które robią to po raz pierwszy mogą czuć się nieco zagubione w kwestiach technicznych związanych z zakupem okien.

Gdzie kupić okna do domu?

Jest, co najmniej kilka możliwości zakupu okien do domu. Dostępne są one w sklepach firmowych u producentów okien, w małych punktach handlowych oraz w dużych sklepach typu Dom i Ogród. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup okien od znanego, lokalnego producenta okien. Na szczęście w Polsce mamy bardzo dużo dobrych producentów okien zarówno tych małych jak i większych. Zakup od lokalnego producenta to bardzo wygodne rozwiązania, gdyż okna, co jakiś czas wymagają regulacji i wtedy można liczyć na szybką usługę serwisową.

Na co zwracać uwagę wybierając okna?

Przede wszystkim powinniśmy na wstępie zdecydować czy kupujemy okna drewniane czy okna PCV. Ich właściwości użytkowe są podobne, jednak za okna drewniane będziemy musieli zapłacić więcej. W tej sytuacji większość właścicieli domów jednorodzinnych stawia na okna PCV.

Oglądając okna powinniśmy zwrócić uwagę na profil. Ważna jest jego szerokość, ilość komór oraz zastosowane w środku wzmocnienie stalowe. Jeśli chodzi o szyby to aktualnie najczęściej stosuje się pakiety trzyszybowe, które pozwalają na zminimalizowanie strat ciepła. O tym, czy będziemy zadowoleni z wybranych okien zadecydują także okucia. Ich wybór jest dzisiaj bardzo szeroki, gdyż współczesne okna mogą mieć wiele użytecznych funkcji dodatkowych. O szczegóły zawsze warto pytać pracownika działu obsługi klienta.

Nabywcy okien bardzo dużą wygę przywiązują do ich koloru. Bardzo rzadko obecnie stosuje się w Polsce okna białe w budownictwie jednorodzinnym. Dominują okna w okleinach drewnopodobnych. Trzeba mieć jednak na uwadze, że okleina z jednej strony oznacza dopłatę rzędu 20%, natomiast kolor również od środka to kolejna dopłata o tej wysokości.

Co jeszcze warto wiedzieć o oknach?

Nabywcy okien zastanawiają się przede wszystkim ile za nie ostatecznie zapłacą. Nie jest łatwo wskazać konkretny koszt, bo każde okna są inne. Aby uzyskać wstępny kosztorys należy przyjść do punktu obsługi klienta wraz z projektem domu. Okna, jako produkt mają to do siebie, że za wszelkie rozwiązania dodatkowe lub niestandardowe trzeba zwykle dopłacić. Dzieje się tak wtedy, gdy wybieramy okna w nietypowych kształtach takich jak łuki, trapezy czy trójkąty. Podobnie wygląda sytuacja wtedy, gdy chcemy mieć szyby antywłamaniowe, przyciemniane, mleczne czy ornamentowe.

Dodatkowy koszt wiąże się także z zamontowaniem szyb ze szprosami. Modne ostatnio tarasowe okna przesuwne również są znacznie droższe od tych typowych i jednocześnie warto podkreślić, że przesuwny system otwierania jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Pocieszające jednak dla klientów jest to, że większość firm w stanie surowym montuje okna zupełnie bezpłatnie. Zawsze nabywając stolarkę trzeba sprawdzić jak długi okres gwarancyjny deklaruje producent okien.

Więcej informacji

Kurtyny PCV, tekstolit i wiele więcej tworzyw konstrukcyjnych znajdziesz na stronie http://poliplex.com.pl/ – producent

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *